O nás

Kdo jsme:

Jsme pěti členná kapela z Brna, která sází na české texty a chytlavé melodie. Máme ale čistě rockový základ a tak se s postupně s novou tvorbou posouváme od počátečního pop-rocku k čemusi, co nazýváme „hard-to-say rock“.

Jak to vzniklo:

Kapela Majvely vznikla na podzim roku 2015 jako projekt dvou kamarádů z rozpadlé kapely Go&Co. – zpěvačky Jess a klávesáka Dominika. Brzy se přidal František na bicí a Marek na kytaru. Na jaře roku 2016 přišel do kapely basák Honza a jako poslední se přidala druhá zpěvačka Blanka, se kterou Jess a Dominik spolupracovali už v předchozí kapele. Tím byla Majvely sestava kompletní o dva měsíce později měla kapela svoji premiéru v Místogalerii v Brně. Poté se kapela na půl roku stáhla do zkušebny a na podia se vrátila v lednu 2017 jako účastník Bitvy kapel v produkci klubu m13. Po dvou kolech se kapela dostala až do finále, kde získala parádní třetí místo. Na jaře téhož roku také kapela poprvé navštívila studio a nahrála tři singly jako průřez dosavadní tvorbou – „Doufám“, „Tvarohová“ a „Stálost“.

Kapela momentálně koncertuje, píše nové písničky a Marek s Dominikem trénují zpěv vokálů – nahradí tak Blanku, která z kapely odešla v říjnu 2017.

 

Napsali o nás:

Klub Melodka Brno:  „Rock v podobě brněnské kapely Majvely má hlavu patu. České texty zpívané vokálem charismatické zpěvačky zahřejí posluchače u srdce a neurazí žádnou věkovou kategorii. Majvely mají našlápnutu na slibnou kariéru, přijďte je omrknout a potvrdit si to.“

Rádio Petrov: „Je v tom energie, je v tom nápad a každopádně i kus srdce! Tohle všechno dohromady jsou hlavní ingredience skupiny Majvely, kterou možná ještě neznáte, ale až jí poznáte, jistě vás nenechá na pochybách, že v Brně se dělá opravdu parádní muzika.“

Členové kapely:

František, bubeník

Největší extrovert kapely, který svým nehorázně hlučným hraním přehluší všechno a všechny kolem. Sluníčkář, který svým pozitivním přístupem leze na nervy ostatním členům kapely. Je specialista na to měnit a „zlepšovat“ všechny písničky těsně před koncertem.

 

 

Jess, zpěvačka a textařka

Má papír na hyperaktivitu a tím omlouvá všechny hlouposti co vyvádí. Píše jednoduché písničky, čímž přivádí k šílenství hudebně kreativnější členy kapely.

 

 

 

Marek, kytarista

Naprosto nudný a nezajímavý člověk – ajťák. Hudebně inspirovaný mathrockem a posthardcorem, diky čemuž dokáže spolehlivě zabít zvuk zbytku kapely a pokud se někdy zdá být nepřesný, tak je to záměr mathrockových rytmů.

 

 

Honza, basák

Další rádobyumělec, co by chtěl umět hrát na všechno. Nicméně baskytara se mu zdá jako cesta nejmenšího odporu (a čím míň strun to má, tím líp).

 

 

 

Dominik, klávesák a zpěvák

Vždycky usměvavý a pozitivní. Je zapálený do všech aktivit a má rád jakékoliv výzvy. Miluje když může s ostatními dlouze debatovat nad výběrem synťáku, jelikož jeho nejoblíbenější zvuk je čistý klavír, který všude cpe.

 

 

ex-Členové kapely:

Blanka, zpěvačka

Bývala basistka, která se sarkasmus sobě vlastní rozhodla raději šířit přes mikrofon. Dále se stará o zuby všech okolo, ikdyž jim tím leze na nervy.

 

 

 

 

Seznam odehraných koncertů:

1.9. 2018 – Festival Kapely pod Lipami, Rousínov

24. 8. 2018 – Benefiční koncert pro Klokánek, akusticky, Kavárna Trojka, Brno

19. 7. 2018 – Martin Binder + Majvely, Metro Music Bar, Brno

12. 5. 2018 – Bruna33, benefiční koncert a oslava narozenin, Praha

24. 4. 2018 – Rock@FIT, Brno

10. 4. 2018 – Finále soutěže Starobrno Contest studentských kapel (vysoutěžili jsme druhé místo), Klub Eleven, Brno

5. 4. 2018 – Koncert s kapelami InfraRed a Kuležák, Klub Chlív, Ostrava

7. 3. 2018 – Koncert s kapelami Feel the Void a Demodex, Klub m13, Brno

31. 1. 2018 – Band pong, spolu s kapelou Rocket Bunny, Metro music bar, Brno

16. 11. 2017 – Rocknight, spolu s kapelami Awake a Other Way, Melodka, Brno

03. 10. 2017 – Starobrno free night, spolu s kapelami Lady Dragonfly a Kuležák, Melodka, Brno

02. 09. 2017 – Večer mladých kapel, spolu s kapelami P. M. C. Band, Infrared a písničkářem Martinem Binderem, Rousínov

22. 06. 2017 – Humří fighty za pusu s pivem ale bez cíga, spolu s kapelami Kuležák a Hmyzz

05. 05. 2017 – Finále Bitvy kapel 2017, spolu s kapelami Seňorita, Kuležák a Zdhymadlo, Klub m13, Brno

15. 04. 2017 – Koncert s kapelou InfraRed, Klub Desert, Brno

08. 03. 2017 – Semifinále Bitvy kapel 2017, spolu s kapelou Vertex, Klub m13, Brno

18. 01. 2017 – První kolo Bitvy kapel 2017, spolu s kapelou InfraRed, Klub m13, Brno

21. 05. 2016 – Premiéra v Mistogalerii, Dům Skleněná Louka, Brno

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde